Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad nuo spalio 16 iki gruodžio 31 d. įsigalioja draudimas lašišų ir šlakių žvejybai.
Upių ruožuose, kur migruoja ir neršia lašišos ir šlakiai žvejyba „pagavai-paleisk“ principu galima iki spalio 15 d. (čia ir toliau tekste datos – imtinai), todėl žvejams svarbu atkreipti dėmesį ir nuo spalio 16 d. laikytis draudimo gaudyti šias žuvis ir nustatytų žvejybos reikalavimų.
„Akcija „Saugom lašišą“ rengiama tam, kad migracijos ir neršto laiku lašišinės žuvys būtų apsaugotos ir sėkmingai išnerštų pasiekusios nerštavietes. Šios žuvys įveikia didelį kelią iki nerštaviečių Lietuvos upėse ir per nerštą jos tampa ypač pažeidžiamos, todėl labai vertiname visuomenės įsitraukimą. Kviečiame gyventojus prisidėti prie šių vertingų žuvų apsaugos ir pastebėjus brakonieriaujančius asmenis, kuo skubiau pranešti telefonu 112“, – sako Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.
Vairuotojams svarbu žinoti, kad pareigūnai gali stabdyti ir tikrinti, ypač tamsiu paros metu, asmenų, įtariamų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimais, transporto priemones.
Upių ruožai, kuriuose mėgėjų žvejyba uždrausta nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d.:
Neryje
nuo kelio Nr. 262 tilto iki Žirmūnų tilto Vilniuje
nuo Valakupių tilto iki geležinkelio Vilnius–Ignalina tilto
nuo Buivydžių pėsčiųjų tilto iki Baluošos žiočių
Šventojoje
nuo žiočių iki Dagios žiočių ir nuo Kavarsko užtvankos iki Anykščių užtvankos, išskyrus Kavarsko tvenkinį
Siesartyje
nuo žiočių iki Želvos–Balninkų tilto
Širvintoje
nuo žiočių iki Liukonių tilto
Dubysoje
nuo žiočių iki Kražantės žiočių
Jūroje
nuo žiočių iki Tauragės užtvankos
Minijoje
nuo Lankupių iki Salanto žiočių
Veivirže
nuo žiočių iki kelio Veiviržėnai–Švėkšna tilto
Šventojoje (pajūrio)
nuo Kopų g. pėsčiųjų tilto iki Luknės žiočių
Akmenoje–Danėje
nuo Liepų gatvės tęsinio tilto iki Kretingos malūno patvankos
Atsakomybė už neteisėtą lašišų ir šlakių žvejybą
Lašišų ir šlakių žvejyboje naudojant elektros ar ultragarso prietaisus, numatyta baudžiamoji atsakomybė – bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų.
Lašišų ir šlakių žvejyboje naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus gresia bauda nuo 600 iki 1 500 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Pažeidžiant limituotos lašišų ir šlakių žvejybos priemones gresia bauda nuo 250 iki 550 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu.
Už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį.
Aplinkosaugos akcija „Saugom lašišą“ truks iki lapkričio 20 d. Aplinkosaugininkai vykdys reidus, tęs reguliarią verslinės žvejybos kontrolę, tikrins žvejus mėgėjus.
Svarbią informaciją žvejams rasite ir departamento parengtoje žvejybos atmintinėje.
Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos informacija