Aplinkos apsaugos departamento Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą apie Ukmergės rajone Veprių seniūnijoje išpiltas statybines atliekas, greitai nustatė pažeidėją. Paaiškėjo, kad po remonto atliekas jis atvežė iš Jonavos.
Apžiūrėdami valstybinėje žemėje, senų fermų vietoje, išpiltas mišrias statybines atliekas, aplinkosaugininkai rado įvairių dokumentų. Pagal juos nustatyta, kad apie 4 kub. m atliekų galėjo būti atvežta iš Jonavoje Sodų gatvėje esančio bendrabučio.
Bendradarbiaujant su Jonavos policija, pažeidėjas buvo nustatytas. Jam gresia bauda nuo 550 iki 1500 eurų.
Užterštą teritoriją asmuo sutvarkė ir pateikė dokumentą, patvirtinantį, kad atliekos priduotos teisėtiems atliekų tvarkytojams.
Aplinkosaugininkai primena: betonas, plytos, mineralinė, akmens ir stiklo vata, gipso, izoliacinės, statybinės medžiagos, ruberoidas, plastikas, stiklas, popierius iš statybų, sukietėję dažai, lakai, dažyti, lakuoti paviršiai, čerpių ir keramikos gaminiai, šiferis, putų polistirenas, dujų silikato, betoniniai, keremzitbetonio, silikatiniai blokeliai, linoleumas, grindų dangos, mediena iš statybų, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir kt.) turi būti priduoti tokias atliekas tvarkančioms įmonėms arba į atliekų surinkimo aikšteles.
Atkreipiame dėmesį, kad departamentas šiais metais stiprins virtualios erdvės stebėjimą, jau pernai pradėtas kurti interneto robotas (web crawler). Šis robotas nelegalius atliekų vežėjus padės aptikti skenuojant internetinę erdvę. Šiemet bus sukurtas viešas atliekomis užterštų teritorijų interaktyvus žemėlapis, kad visuomenė galėtų pati pranešti ir stebėti Lietuvoje užterštų teritorijų tvarkymą, sužinotų pažeidėjus.
Kaip turi būti tvarkomos po remonto likusios atliekos
Kai samdote įmonę | Kai pristatote patys | Kai surenkama apvažiavimo būdu |
Rinkitės teisėtai veikiančias įmones:elektroniniame Atliekų tvarkytojų valstybės registre (ATVR), įvedę pavadinimą ar kodą, pasitikrinsite, ar įmonė turi teisę surinkti atliekas. ATVR: atvr.aplinka.lt | Atliekas pristatyti į stambiųjų atliekų aikšteles galite ir patys. Lietuvoje veikia net 98 tokios aikštelės. Jų kontaktai – Aplinkos apsaugos agentūros svetainėje: aaa.lrv.lt | Savivaldybės, neimdamos papildomo mokesčio, išskyrus nustatytą vietinę rinkliavą ar kitą įmoką, turi užtikrinti galimybę atiduoti buityje susidarančias pavojingąsias, statybos ir griovimo atliekas, baldų, elektros ir elektroninės įrangos, naudotų padangų ir kitas komunalines atliekas. Tuo tikslu apvažiuojama ne mažiau kaip 2 kartus per metus. Išsamią informaciją jums suteiks miesto savivaldybė ar komunalinių atliekų tvarkymo sistemos administratorius. |
Jei su įmone sudarėte rašytinę sutartį, joje turi būti nurodyta ne tik atliekų surinkimo, bet ir sutvarkymo paslauga. | Pristatomos atliekos turi būti surūšiuotos. | |
Atliekų tvarkytojas privalo pateikti atliekų sutvarkymą patvirtinantį dokumentą (pvz., perdavimo–priėmimo aktą, sąskaitą faktūrą, atliekų vežimo lydraštį), kuriame turi būti nurodyta:1. perduotų atliekų pavadinimas,2. atliekų kodas pagal atliekų sąrašą ir svoris,3. atliekų perdavimo data. | Gyventojai atliekas gali priduoti nemokamai.Kiek ir kokių atliekų galima nemokamai pristatyti į stambiųjų atliekų surinkimo aikšteles, nustato pats regioninis atliekų tvarkymo centras. |
Apie aplinkosauginius pažeidimus praneškite telefonu 112.