Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvauja Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos (COP28) pasaulio vadovų susitikime Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Plenarinėje sesijoje Prezidentas, pirmasis iš Europos Sąjungos šalių narių vadovų, kreipėsi į pasaulio valstybių lyderius.
Lietuvos vadovas akcentavo tvirtą Lietuvos įsipareigojimą kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis vykdyti plataus užmojo pertvarką ir siekti visuotinių kovos su klimato kaita tikslų įgyvendinimo. Pasak Prezidento, energetinė nepriklausomybė ir perėjimas prie atsinaujinančios energijos buvo Lietuvos strateginiu tikslu, kurį kryptingais ir ryžtingais sprendimais pavyko įgyvendinti. Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva ir toliau sieks ambicingų tikslų žaliosios energetikos ir kovos su klimato kaita srityse.
Prezidentas teigė, kad iki 2030 m. Lietuva iš grynosios elektros energijos importuotojos taps savarankiška žaliosios energijos gamintoja ir sieks, kad atsinaujinančios elektros energijos gamyba išaugtų beveik septynis kartus.
„Lietuva ketina panaudoti perteklinius atsinaujinančios elektros energijos pajėgumus žaliajam vandeniliui gaminti ir, įgyvendindama naujus plataus užmojo planus, spręsti energijos vartojimo efektyvumo klausimus“, – kalbėjo Prezidentas.
Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos bendras tikslas – iki 2030 m. sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį 70 proc., o iki 2050-ųjų tapti klimatui neutralia šalimi.
Prezidentas paragino stabdyti ekocido atvejus ir telkti pastangas mažinant jau įvykdytų žalingų veiksmų padarinius. Pasak Lietuvos vadovo, vykstant brutaliam Rusijos karui Ukrainoje, padaryta didžiulė žala aplinkai, o agresoriaus veiksmai nesuderinami su tarptautine teise ir prieštarauja bendroms viso pasaulio pastangoms sustabdyti klimato kaitą.
Lietuvos vadovas ragino pasaulio lyderius patvirtinti visuotinius 2030 m. atsinaujinančios energijos ir energijos vartojimo efektyvumo tikslus ir dirbti drauge kaip vienai komandai įveikiant planetai kylančius iššūkius.
COP28 konferencijoje Dubajuje dalyvauja apie 150 pasaulio šalių ir tarptautinių organizacijų vadovų.
Prezidento komunikacijos grupė