Tikriausiai daugeliui yra pažįstamas džiugus įkurtuvių jausmas, kai įsikeliama į naujai įrengus namus. Visgi dažnam kelias į savą būstą nėra toks paprastas, nes tenka įveikti nemažai rūpesčių, o ir įsikūrus neretai tenka ieškoti profesionalios meistro pagalbos. Neretai tai tampa dideliu galvos skausmu šeimininkams, todėl pateikiame keletą svarbių patarimų, apie ką yra svarbu pagalvoti prieš kviečiant meistrą.
Apžvelkite rekomendacijas. Nepabijokite skirti daugiau laiko meistro paieškai. Susiraskite buvusių klientų rekomendacijas, paskaitykite paliktus atsiliepimus apie jau atliktus darbus bei paslaugas. Pavyzdžiui, itin daug pozityvių atsiliepimų turi technikos meistrai Vilniuje. Tai yra svarbi ir saugumo suteikianti informacija, juk niekas nenori patikėti savo technikos arba turto nepatikimam, atsainiam ir nekokybiškai savo darbą atliekančiam specialistui.
Įvertinkite paslaugų kainas. Atlikti rinkos kainų analizę yra svarbu dėl kelių priežasčių. Visų pirma, tokia apžvalga gali padėti apsisaugoti nuo nesąžiningų meistrų, norinčių gerokai pasipelnyti iš rinkos kainose nesiorientuojančių klientų, o taip pat galimai padės atkreipti dėmesį į įtartinai pigiai dirbančius meistrus, kurių pigiai apmokamas darbas tebus masalas sutaupyti siekiantiems klientams ir, galimai, nebus atliktas kokybiškai. Kadangi skūpus moka du kartus, geriau jau samdyti patikimą ir gerai rekomenduojamą meistrą, kuris ima šiek tiek didesnį užmokestį nei pigų, bet įtartiną tipą, kurio padarytas klaidas ištaisyti kainuos žymiai brangiau.
Pasikalbėkite su pačiu meistru. Jei vis dar abejojate dėl savo meistro pasirinkimo (ypač jei darbas, kuriam kviečiate meistrą, yra didelis, pavyzdžiui vidaus apdailos darbai), nesidrovėkite pasikalbėti su pačiu meistru. Tikrai drąsiai galite paskambinti ar net susitikti ir kartu apžiūrėti darbo reikalingą techniką ar patalpas. Labai svarbu, kad Jūsų ir meistro vizijos esminiais paslaugos atlikimo klausimai sutaptų. Aiškiai išreikškite savo norus ir lūkesčius, bet įsiklausykite ir į meistro rekomendacijas. Juk tai yra žmogus turintis didelė profesinę patirtį, atitinkamas kompetencijas, o jo pateiktos įžvalgos gali būti tikrai naudingos. Juolab, kad geram meistrui jokia problema nėra neįveikiama!
Pagalvokite apie medžiagų įsigijimą. Būtinai aptarkite su meistru, kas pasirūpins reikiamomis medžiagomis. Ar pasitikėsite meistru ir jo tiekiamų medžiagų kokybe, o gal patys užsiimsite paieškomis? Tai – Jūsų sprendimas. Jei visgi patikėsite šį darbą meistrui, būtinai pakalbėkite apie savo lūkesčius dėl medžiagų kainos ir kokybės santykio.
Apsvarstykite darbų sutarties pasirašymą. Jei ieškote meistro dideliam ir brangiai kainuosiančiam „projektui“, susijusio su namo statybomis ar vidaus apdaila, vertėtų apsvarstyti pasirašyti sutartį. Tokia patirti laiduotų Jūsų, kaip paslaugų gavėjų teises broko atveju. Sudarant tokią sutartį su paslaugų tiekėju svarbu ne tik detaliai įvardinti, kokių darbų atlikimo tikimasi, bet ir kainą bei apmokėjimo formą. Tokia sutartis laiduotų galimybę imtis teisinių veiksmų nekokybiškai atliktų paslaugų atveju.