Pačių įvairiausių siuntų siuntimas į skirtingas Europos Sąjungos šalis šiuo metu daug kam yra įprastas, papildomų rūpesčių ir klausimų nekeliantis procesas. Tačiau neretai siuntos ruošiamos kelionei ir į trečiąsias šalis. Kas nutinka tada? Paaiškėja, kad egzistuoja nemažai formalumų, apie kuriuos nežinome, o tai gerokai apsunkina tiek siuntos siuntimo, tiek gavimo procesą. Kokie įprasti veiksmai turi būti atliekami tuomet, kai siunta keliauja į tas šalis, kurios nepriklauso Europos Sąjungai? Ar sutvarkyti reikiamus formalumus galite patys, ar būtina pagalba? Dalinamės svarbiausia informacija tam, kad siuntų siuntimas visuomet būtų aiškus ir sklandus.
Būtinas siuntos deklaravimas
Iki šiol ne visi žino, kad siunčiant siuntas į trečiąsias šalis yra būtina muitinei pateikti siuntinio deklaraciją. Svarbu tai, kad deklaruojamos turi būti visos siuntos, nepriklausomai nuo jų vertės, keliaujančios į tas šalis, kurios nėra Europos Sąjungos narės – Amerika, Didžioji Britanija, Norvegija, Kinija ir kt. Deklaracijoje reikia pateikti išsamų ir informatyvų siuntoje esančių daiktų sąrašą bei eksporto priežastį. Atminkite, meluoti ar bandyti gudrauti neverta, nes jei nustatoma, jog siuntos eksporto priežastis ar turinys skiriasi nuo deklaruotų, siuntėjui gali tekti susimokėti papildomą muito mokestį arba siunta gali būti grąžinama.
Kyla klausimas: kaip deklaruoti siuntą? Naudinga žinoti, jog siuntos deklaravimą galima atlikti tiek savarankiškai, tiek į pagalbą pasitelkiant tarpininkus. Be to, siuntos deklaravimo procesą gerokai palengvina tos kurjerių tarnybos, kurios siūlo užpildyti jau muitinei paruoštą sąskaitą. Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad deklaruoti reikia ne tik tas siuntas, kurios keliauja į trečiąsias šalis, bet ir daiktus bei prekes, kurie atsisiunčiami iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių. Iš trečiosios šalies gautą siuntą taip pat galima deklaruoti savarankiškai arba pasinaudojus tarpininkų paslaugomis. Svarbiausia, kad deklaracijoje būtų pateikta tiksli siuntoje esančių daiktų vertė ir siuntimo išlaidos, nes atsižvelgus į šias sumas muitinėje bus apskaičiuoti privalomi importo PVM ir muito mokesčiai.
Svarbu peržiūrėti draudžiamų siųsti daiktų sąrašus
Draudžiamų siųsti daiktų sąrašas yra tai, kas siunčiant siuntas į trečiąsias šalis neretai pakiša koją. Nors šį sąrašą yra suformavusios praktiškai visos kurjerių tarnybos, problema kyla tuomet, kai nesusipažįstama su konkrečioje šalyje galiojančiais draudimais. Svarbu žinoti, jog kiekviena šalis turi savų apribojimų. Pavyzdžiui, į Ameriką draudžiama siųsti mūsų šalyje gerai žinomus ir ypatingai vaikų mėgstamus „Kinder“ šokoladinius kiaušinius, nes Amerikoje jie laikomi nesaugūs vaikams. Netikėta? Tokių netikėtumų gali būti ir daugiau, todėl visuomet pravartu peržiūrėti ne tik pagrindinį draudžiamų siųsti daiktų sąrašą, bet ir pasikonsultuoti su patikimos kurjerių tarnybos specialistais ir įsitikinti, kad siuntoje esantys daiktai gali būti siunčiami į tam tikrą šalį. Taip apsisaugosite nuo tokių nemalonumų, kai dėl draudžiamų siųsti daiktų siunta yra apgręžiama muitinėje arba tenka susimokėti baudas.
Visada galima pasinaudoti profesionalia pagalba
Pastebima, jog gan dažnai nežinoma, jog bet kuriame siuntos siuntimo žingsnyje, nepriklausomai nuo to, ar ji siunčiama į Europos Sąjungos, ar į trečiąsias šalis, galima pasinaudoti profesionalios kurjerių tarnybos pagalba, kuri atsakys į visus rūpimus klausimus, padės užpildyti ir pateikti reikiamus dokumentus ir pasirūpins sklandžia bei greita siuntos kelione. Todėl kylant bent menkiausiems neaiškumams verta kreiptis bei klausti ir profesionalią pagalbą gauti.