Žemės ūkio ministerija, reaguodama į tai, kad šiemet Europoje sparčiai plinta ne viena gyvuliams pavojinga liga, ne tik vos ne trigubai padidino kvietimui skiriamą lėšų sumą ir paankstino kvietimą pretenduoti į paramą investicijoms į biosaugą, bet ir sumažino mažiausią atrankos balų skaičių. O tai ypač aktualu kiaulininkystės ir paukštininkystės ūkiams.
Paraiškas pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinę priemonę „Investicijos į prevencinę veiklą, kuria siekiama sumažinti galimų gaivalinių nelaimių, nepalankių klimato reiškinių ir katastrofinių įvykių padarinius“ bus galima teikti nuo gegužės 2 d. iki birželio 30 d.
Atsižvelgiant į padidėjusią užkrečiamųjų ligų grėsmę, šiam kvietimui skirta lėšų suma padidinta nuo 1 mln. Eur iki 2,6 mln. Eur.
Paramos gavėjai gali būti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir laikantys ūkinius gyvūnus.
Siekdamas suteikti daugiau galimybių ūkiams, žemės ūkio ministras I. Hofmanas pasirašė įsakymą, kuriuo privalomą mažiausią atrankos balų skaičių sumažino nuo 35 iki 20 balų.
Kokios išlaidos finansuojamos?
- vidaus ar lauko aptvarų (tvoros, vartai, praėjimo punktai, praėjimo kontrolės sistemos) įsigijimo bei įrengimo išlaidos;
- ūkinių gyvūnų pakrovimo / iškrovimo rampų ir (arba) aikštelių įrengimo išlaidos;
- žmonių ir ūkinių gyvūnų uždarų praėjimo takų tarp pastatų įrengimo išlaidos;
- pašarų terminio apdorojimo įrangos įsigijimo išlaidos;
- konteinerių ir patalpų, skirtų laikyti gaišenoms įrengimo ir įrangos įsigijimo išlaidos;
- darbo rūbų ir batų plovimo ir džiovinimo įrangos įsigijimo išlaidos ir kt.
Parama ūkiui gali siekti ir iki 300 tūkst. Eur
Paramos intensyvumas pagal šią priemonę siekia iki 80 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.
Ūkiams, laikantiems iki 20 sąlyginių gyvulių, didžiausia paramos suma gali siekti 4000 eurų, o ūkiams, turintiems daugiau kaip 21 sąlyginį gyvulį, parama bus apskaičiuojama priklausomai nuo gyvulių skaičiaus.
Didžiausia paramos suma vienam projektui gali siekti iki 100 tūkst. eurų, tačiau kai įsigyjamas turtas, kuris gali būti naudojamas daugiau negu vienoje ūkių laikymo vietoje, suma gali būti padidinta iki 300 tūkst. eurų.
Norint pasinaudoti parama, ūkininkai privalės pateikti biologinio saugumo priemonių taikymo ir tam reikalingų investicijų planą, kuriame turi būti nurodyta, kaip bus užtikrinamas saugumas ūkiuose. Šis planas iki paramos paraiškos pateikimo turi būti suderintas su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniu padaliniu ir atitikti visus reikalavimus.
Aktualią žemės ūkio ministro įsakymo redakciją galite rasti čia.
Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos informacija