Metai baigėsi, tad galima apibendrinti koks kiekvienas mėnuo buvo vidutiniškai Lietuvoje.
Šie metai nors ir nepasižymėjo šaltojo metų laiko audrų gausa (buvo gana ramu), tačiau rugpjūtį pasitaikė baisesnių vasariškų audrų (škvalai) su įspūdingo dydžio krušos ledėkais.
2023 metais netrūko temperatūros rekordų: viso užfiksuota net 21 (17 šilumos ir 4 šalčio rekordų). Taip pat, fiksuota aukščiausia sausio oro temperatūra (+14,9 °C, Druskininkai). Rugpjūčio 7 d. naktį Molėtuose stebėta ekstremaliai šilta tropinė naktis – oras neatvėso žemiau 25,1 °C
Na o rugsėjis pasitaikė rekordiškai šiltas ir meteorologinė vasara baigėsi rekordiškai vėlai (spalio 4–5 d.). Vis dėlto, gegužę netrūko vėlyvų šalnų, kurios pražudė nemažą dalį derliaus (pvz. vynuogių). Dalyje šalies dažnas palydovas buvo kritulių deficitas, tačiau būta ir labai drėgnų laikotarpių (ypač Vakarų Lietuvoje).
Apibendrinus, galime teigti, jog 2023-ieji buvo ~1,2 laipsnio šiltesni už daugiametę 1991–2020 m. normą (arba net 2,4 laipsnio už 1961–1990 m. vidurkį). Šie metai turėtų būti treti pagal šiltumą nuo modernių meteorologinių stebėjimų pradžios (XX a. vidurio). Metinis kritulių kiekis ir Saulės spindėjimo trukmė buvo artimi daugiamečiam vidurkiui, o vidutinis metinis vėjo greitis – mažesnis nei vidutiniškai.
Kur kas detalesnė 2023 metų apžvalga šiuo metu yra ruošiama bei bus pristatyta 2024 m. antroje žiemos pusėje. Spalvomis numargintoje lentelėje pateikta tik labai apibendrinta informacija. Skirtinguose šalies regionuose meteorologinės sąlygos buvo nevienodos. Detalias kiekvieno dešimtadienio ir mėnesio apžvalgas su žemėlapiais galite rasti mūsų svetainėje.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos informacija